Hardox Wearparts – dünyanın en büyük aşınma parçaları ve servisleri konsepti

SSAB Hardox aşınma plakası ile uzun zamandır en öndedir. Bugün aşınma konusundaki bilgi birikimi dünyanın en büyük global aşınma parçaları ve servisleri sağlayıcısı olan Hardox Wearparts ile kapsama alanını genişletti.

Hardox Wearparts 15’i SSAB’ye ait olmak üzere dünya çapında 150 merkez ile aşınma ürünleri konusunda tek adres olan bir servis ağıdır. Bu merkezler bulundukları yerel pazarlarda madencilik, alt yapı, inşaat ve geri dönüşüm gibi sektörlere yedek parçalar sağlamakta ve aşınma konusunda tavsiyeler vermektedir.

İlk Hardox Wearparts firması 2000 yılında kuruldu. Başlangıçta bu konsept SSAB’nin eşsiz aşınma dirençli çeliği Hardox’tan üretilen aşınma parçalarının kalitesinin garantisini belirtmek için oluşturuldu. Bugün 150’den fazla firma Hardox Wearparts bayrağı altında çalışmaktadırlar. Bu merkezler dünyanın her yerinde 50.000 son kullanıcı müşteriye yüksek kalitede ürünler sağlamaktalar. Hardox Wearparts aslında dünyanın en büyük aşınma parçaları ve servisleri konsepti. Şimdi bu konsept yüksek kalitede çelik tedariği yanında gerçek bir aşınma hizmetleri noktası olmakta ve müşterilerini her türlü aşınma problemlerine karşı desteklemektedir.

Aşınma pazarı çok dağınıktır ve bir son kullanıcı için aşınma parçaları ihtiyaçları için bir çok tedarikçi ile çalışma gerekliliği doğaldır. Halbuki bir Hardox Wearparts Merkezi müşterilerinin neredeyse tüm aşınma ürünlerini bulabildiği bir noktadır. Bu noktanın hizmetleri sadece Hardox parçaları değil, aynı zamanda tamamlayıcı aşınma ürünlerini, tamir, bakım, montaj gibi hizmetleri ve teknik bilgi paylaşımını da kapsar.

Hardox Wearparts organizasyonun aktif olarak geliştirilmesi katma değerli ürünlerde konumunu güçlendirmek isteyen SSAB için stratejik bir girişimdir. “Hardox Wearparts bizim son kullanıcılara daha yakın olmamız için bir yoldur. Bu son kullanıcılar en sonunda yüksek kalitede parçalardan ve iyi servisten fayda sağlayacaklardır” diyor SSAB Türkiye Aşınma Servisleri Müdürü Dinçer Dinç. “Onların ihtiyaçlarını anladıkça biz her zaman daha fazla çalışacak yeni çelikler ve çözümler geliştirecek ve çalışma zamanlarını uzun tutacağız”.

Bugün Türkiye’de bulunan Hardox Wearparts Merkezleri bölgelerindeki son kullanıcı müşterileri ile çok sıkı bir işbirliğinde çalışıp, aşınma ürünleri ve servislerinde çözüm ortakları oluyorlar. Ege Aşınmaz Metal ise 2010 yılından itibaren özellikle Ege Bölgesinde bulunan maden, taş ocağı, çimento fabrikası, geri dönüşüm tesisleri, beton santralleri, makina imalatçıları gibi firmalara başta Hardox aşınma plakalarından üretilmiş olan aşınma ürünlerini ve servislerini sağlıyorlar. “Ege Aşınmaz’ın Hardox Wearparts konseptini çok iyi anlamış olması, yatırımlarını bölgelerinde bu işi daha profosyonel yapabilmelerine olanak sağlayacak şekilde gerçekleştirmeleri, tamamen aşınma konusuna odaklanmaları Ege Bölgesinde kendilerini farklılaştırmış ve bölgenin en önemli aşınma parçaları ve servisleri sağlayıcısı yapmıştır.” diye ekliyor Dinçer Dinç.